Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wielkopolski Kurator Oświaty docenił naszych zawodników

W dniach 23-25 listopada 2022 r. w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO odbyły się zawody branżowe SkillsPoland 2022. Na wydarzeniu obecni byli Pan Robert Gaweł Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Pani Renata Jocz Wizytator w Wydziale Rozwoju Edukacji Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty.


Na zdjęciu pan Robert Gaweł Wielkopolski Kurator Oświaty, pani Wizytator Renata Jocz, dyrekcja i kierownictwo Państwowych Szkół Budowlanych w Gdańsku oraz dyrektor i kierownik warsztatów szkolnych ZSBD w Poznaniu.


Po sukcesie drużyny ZSBD w Gdańsku zwycięzcy zawodnicy wraz z opiekunami i dyrektorem szkoły w odpowiedzi na zaproszenie Kuratora Oświaty przybyli na spotkanie, które odbyło się 8 grudnia.


Młodzi mistrzowie otrzymali listy gratulacyjne w uznaniu za sukces, jaki osiągnęli na zawodach WorldSkills Poland. Kurator docenił także opiekunów, na których ręce również złożono gratulacje i życzenia dalszych sukcesów oraz nieustającej motywacji do podejmowania wyzwań.
Dziękujemy, to niezwykle motywujące!
W spotkaniu wzięli udział: Pan Robert Gaweł Wielkopolski Kurator Oświaty, Pan Zbigniew Talaga – wicekurator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Pani Małgorzata Wilczyńska-Grześ dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty. Z ramienia szkoły przybyli Radosław Kropaczewski, zwycięzca zawodów w kategorii stolarstwo, Aleksandra Paluszkiewicz i Zuzanna Wierzowiecka – wicemistrzynie zawodów w kategorii architektura krajobrazu, Michał Jelinski wicemistrz zawodów w kategorii instalacje sanitarne i opiekunowie: pani Magdalena Różak, pan Tomasz Młyńczak oraz dyrektor szkoły pan Tomasz Szłapiński.
Należy nadmienić, że już po spotkaniu z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty, w ramach zawodów WorldSkills Poland odbywających się na Politechnice Białostockiej w kategorii murarstwo zaszczytne trzecie miejsce zajął reprezentujący ZSBD Patryk Stachowiak.
Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów osiąganych w tak pięknym jak do tej pory stylu!

Opublikowano: 28 lipiec 2023