Ułatwienia dostępu

Skip to main content

🇩🇪"Edukacja zawodowa bez granic – Berufsbildung ohne Grenzen"

W dniach 18-20 marca 2024 nasza szkoła brała udział w wizytacji przygotowawczej do projektu pt.: „Edukacja zawodowa bez granic – Berufsbildung ohne Grenzen” dofinansowanego w ramach programu Erasmus+. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się doświadczeniami z naszymi niemieckimi partnerami!

W ramach pierwszego dnia spotkań 18 marca pan Radosław Kropaczewski, zastępca kierownika warsztatów szkolnych i nauczyciel przedmiotów drzewnych wygłosił dla gości odczyt dotyczący kształcenia zawodowego w ZSB-D i struktury szkoły.

19 marca mieliśmy przyjemność gościć w budynku warsztatów szkolnych i w szkole pana Franka Breuera – wizytatora Kuratorium Oświaty w Neuruppin. W spotkaniu brał także udział Pan Krzysztof Skrętny starszy wizytator z Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Pani Eliza Malarecka Kierownik Oddziału Projektów Edukacyjnych i Relacji Zewnętrznych w poznańskim Wydziale Oświaty, a z ramienia szkoły dyrektor pan Tomasz Szłapiński, kierownik warsztatów pan Tomasz Młyńczak i jego zastępca pan Włodzimierz Weiss oraz pan Jakub Maternicki, nauczyciel przedmiotów drzewnych. W roli tłumaczki gościom towarzyszyła pani Magdalena Ratajczak, nauczycielka języka niemieckiego.

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie gościom warunków i wyposażenia hal i pracowni, w których uczniowie zdobywają wiedzę praktyczną. Dodatkową atrakcją dla gości była wystawa prac uczniowskich przygotowanych na ogólnopolski konkurs „Wyczarowane z drewna”, która towarzyszyła Dniom Drzewiarza - jednej z najważniejszych cyklicznych imprez w życiu szkoły, a także świąteczny kiermasz rękodzieła autorstwa młodzieży z klas technik architektury krajobrazu i młodych stolarzy.

W trakcie trzydniowej wizyty omówiono zasady współpracy szkół niemieckich z ZSB-D w obszarze kształcenia w zawodach budowlanych i drzewnych. Była to świetna okazja do wymiany doświadczeń i inspirujących rozmów na temat edukacji i przyszłości zawodowej!

Opublikowano: 03 kwiecień 2024